Έγραψε ιστορία ο Ελ Κααμπί: Χατ τρικ με πέναλτι για το 2-3 του Ολυμπιακού στο Villa Park! (vid)

Sportal newsroom 23:38 - 02.05.2024 / Ανανεώθηκε: 10:23 - 17.05.2024

Μόλις τρία λεπτά χρειάστηκαν για να πάρει εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ ο Ολυμπιακός κόντρα στην Άστον Βίλα! Έγραψε ιστορία ο Ελ Κααμπί, που πέτυχε χατ-τρικ.

Ασύλληπτος Αγιούμπ Ελ Κααμπί, έχει πάρει από το χέρι τον Ολυμπιακό και στο «Βίλα Παρκ» και γράφει ιστορία! Μόλις τρία λεπτά μετά την ισοφάριση της Άστον Βίλα, ο Μαροκινός επιθετικός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε ξανά προβάδισμα στο σκορ στους Πειραιώτες, κάνοντας το 3-2 και πετυχαίνοντας παράλληλα χατ-τρικ.

Το πέναλτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Ελ Κααμπί το κέρδισαν οι ερυθρόλευκοι σε χέρι του Ντόουγκλας Λουίζ μετά από κεφαλιά του Ρέτσου.

Δείτε το γκολ του Ελ Κααμπί για το 3-2 του Ολυμπιακού κόντρα στην Άστον Βίλα: