Καταστροφικό πεντάλεπτο για τον Παναθηναϊκό κόντρα στη Βιγιαρεάλ: Δέχτηκε δύο γκολ από Μπαένια και Κομεσάνια (vid)

Δημήτρης Χούπης 22:54 - 30.11.2023

Ο Μπαένια με ένα ωραίο σκάψιμο «νίκησε» τον Μπρινιόλι και έκανε το 1-0 για τη Βιγιαρεάλ και πέντε λεπτά μετά ο Κομεσάνια έκανε δύο τα τέρματα των «κίτρινων υποβρυχίων».

Ο Παναθηναϊκός δέχτηκε δύο γκολ σε πέντε λεπτά και πλέον έχει ανέβει ένα «βουνό». Στο 29ο λεπτό ο Μπαένια με ένα ωραίο «σκάψιμο» έκανε το 1-0 και στο 34' ο Κομεσάνια με ατομική ενέργεια έκανε δύο τα τέρματα της Βιγιαρεάλ. Το πρώτο γκολ των «κίτρινων υποβρυχίων» μάλιστα έμοιαζε αρκετά με του Φώτη Ιωαννίδη στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Ένας «άρρωστος» Παναθηναϊκός από το Αλικάντε της Ισπανίας στην κάμερα του Sportal (vid)