Ελληνικό ποδόσφαιρο το μεγαλείο σου: Εννιάλεπτη διακοπή λόγω βλάβης στο VAR! (vid)

©glomex

Ιάσονας Τσίλης 19:20 - 29.11.2023 / Ανανεώθηκε: 19:48 - 29.11.2023

Ένα απίστευτο αλλά... ελληνικό συμβάν έγινε κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης του Πανσερραϊκού με τον Βόλο, το οποίο οδήγησε σε διακοπή εννέα λεπτών.

Ο Βόλος υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό σε εξ' αναβολής αναμέτρηση της Super League.

Στο 74ο λεπτό και με το σκορ 1-0 υπέρ του Βόλου μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μωραΐτη, το ματς διεκόπη για περίπου εννέα λεπτά.

Ο Μωραΐτης υπέγραψε τη νίκη του Βόλου κόντρα στον Πανσερραϊκό και έβγαλε την ομάδα του από την επικίνδυνη ζώνη
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

19:06 - 29.11.2023

Ο Βόλος πανηγύρισε τη νίκη κόντρα στον Πανσερραϊκό, με το παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League να είναι αρκετά «φτωχό». Ο Μωραΐτης αποτέλεσε τον άνθρωπο που διαμόρφωσε το τελικό σκορ (1-0), από το σημείο του πέναλτι, βγάζοντας την ομάδα του από την επικίνδυνη ζώνη

Συγκεκριμένα, υπήρξε πρόβλημα με τις κάμερες του VAR και ο διαιτητής Γκάμαρης σταμάτησε το παιχνίδι, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα. Η αναμέτρηση συνεχίστηκε στο 83ο λεπτό, όταν η κατάσταση είχε ομαλοποιηθεί ξανά.