Δεκάλεπτο... φωτιά στο «Πανθεσσαλικό»: Δύο πέναλτι, δύο γκολ και ολική ανατροπή για τον Παναιτωλικό! (vids)

Βόλος - Παναιτωλικός / © Intime

Sportal newsroom 21:21 - 28.01.2023

Μέσα σε 10 λεπτά ήρθαν τα πάνω-κάτω στο παιχνίδι του Βόλου με τον Παναιτωλικό, με τους Αγρινιώτες να φτάνουν σε ολική ανατροπή.

Ότι δεν γίνεται σε ολόκληρο 90λεπτο σε άλλα ματς, έγινε σε 10 λεπτά στο «Πανθεσσαλικό»! Δύο πέναλτι (το ένα χαμένο), δύο γκολ και ολική ανατροπή για τον Παναιτωλικό στην αναμέτρηση με τον Βόλο.

Η αρχή έγινε στο 62ο λεπτό, όταν οι Θεσσαλοί κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Μπαριέντος δεν κατάφερε να νικήσει τον Στεργιάκη από την άσπρη βούλα.

Έπειτα από 4 λεπτά, κέρδισε και ο Παναιτωλικός πέναλτι, με τον Πέδρο να ευστοχεί στην εκτέλεση και να κάνει το 2-1, ενώ στο 73' οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων χάρησ ε γκολ του Μαλή.