Δεν σταμάτησε ούτε στο Σαλέρνο η Νάπολι (0-2)

Σαλερνιτάνα - Νάπολι / Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 21:06 - 21.01.2023

Η Νάπολι πέρασε και από το Σαλέρνο, κερδίζοντας τη Σαλερνιτάνα 2-0 και αύξησε τη διαφορά από τη Μίλαν στους δώδεκα βαθμούς.

Η Νάπολι έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το Σαλέρνο, κερδίζοντας 2-0 τη Σαλερνιτάνα. Οι «Παρτενοπέι» άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ντι Λορέντζο. Ο Βίκτορ Οσίμεν στο 48' διπλασίασε τα τέρματα της Νάπολι και πέτυχε παράλληλα το 13ο γκολ του στο πρωτάθλημα. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι παρέμεινε στη κορυφή και αύξησε τη διαφορά στους δώδεκα βαθμούς από τη δεύτερη Μίλαν, που αγωνίζεται με τη Λάτσιο (Δευτέρα 24/1, 21:45).

Στο άλλο μας της ημέρας η Βερόνα πήρε νίκη ανάσα απέναντι στη Λέτσε, κερδίζοντας 2-0 εντός έδρας. Το σκορ το άνοιξε ο Ντεπάολι στο 40' και το τελικό 2-0 το πέτυχε ο Λάζοβιτς στο 54'. Παρά τη νίκη η Βερόνα παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού, όντας στη 18η θέση με δώδεκα βαθμούς, ενώ η Λέτσε βρίσκεται στη 14η θέση με είκοσι βαθμούς.