Επέστρεψε στις νίκες η Τράμπζονσπορ (3-0)

Ο Μαξιμιλιάνο Γκόμεζ / © Twitter

Sportal newsroom 21:07 - 05.01.2023 / Ανανεώθηκε: 21:34 - 05.01.2023

Η Τράμπζονσπορ του Μπακασέτα μπήκε με το δεξί στο 2023, καθώς πανηγύρισε τη νίκη επί της Γκιρεσούνσπορ με 3-0 και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα.

Θετικό ξεκίνημα στο νέο έτος έκανε η Τράμπζονσπορ! Η ομάδα του Τάσου Μπακασέτα επικράτησε άνετα της Γκιρεσούνσπορ με 3-0, πραγματοποιώντας έτσι την επιστροφή της στα θετικά αποτελέσματα.

Με αυτή τη νίκη η Τράμπζονσπορ σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας και μείωσε στους 7 βαθμούς τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Γαλατασαράι, ενώ η Γκιρεσούνσπορ παρέμεινε στην 11η θέση με 19 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και στο 30' πήραν προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Μπάγιτς.

Στην επανάληψη «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη, όταν ο Γκόμεζ στο 69 έκανε το 2-0, ενώ στο 75ο λεπτό ο Χασπολάτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Λίγο νωρίτερα. Γκαζιαντέπ και Μπασάκσεχιρ ήρθαν ισόπαλες με 1-1, ενώ η Ανταναντεμίρσπορ διέλυσε την Ιστανμπούλσπορ με 6-0.