Ισοφάρισε αρνητικό ρεκόρ ο Ολυμπιακός κόντρα στη Φράιμπουργκ

©intime

Ιάσονας Τσίλης 20:52 - 30.11.2023 / Ανανεώθηκε: 21:05 - 30.11.2023

Ο Ολυμπιακός με τα τέσσερα γκολ που δέχθηκε από τη Φράιμπουργκ στο πρώτο ημίχρονο, ισοφάρισε τη χειρότερη του επίδοση στην ιστορία των Ευρωπαϊκών αγώνων του.

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε το χειρότερο φετινό του ημίχρονο, κόντρα στη Φράιμπουργκ.

Οι «ερυθρόλευκοι» δέχθηκαν τέσσερα γκολ από τους Γερμανούς στο πρώτο μέρος. Ισοφάρισαν έτσι, το αρνητικό τους ρεκόρ για τα περισσότερα γκολ που έχουν δεχθεί πότε σε ένα ημίχρονο ευρωπαϊκής αναμέτρησης.

Είχαν δεχθεί τέσσερα τέρματα απέναντι στη Γιουβέντους πριν από 20 χρόνια, στις 10/12/2003, σε παιχνίδι Champions League, όπου είχαν ηττηθεί με 7-0.

Μην χάσετε μετά το τέλος του αγώνα το Sportal Euroleague Show για τις μάχες των «αιωνίων» σε Μονακό & Βελιγράδι και του Big 4 στην Ευρώπη