Τραγικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό, 2-0 η Φράιμπουργκ στο 8' με ισάριθμα γκολ του Γκρέγκοριτς (vids)

Άγγελος Φραγκισκάτος 20:05 - 30.11.2023 / Ανανεώθηκε: 20:18 - 30.11.2023

Η Φράιμπουργκ πήρε το προβάδισμα κόντρα στον Ολυμπιακό με τον Μίκαελ Γκρέγκοριτς, ενώ ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά μετά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η Φράιμπουργκ με το καλησπέρα πήρε το προβάδισμα στη Γερμανία κόντρα στον Ολυμπιακό, για την 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Μίκαελ Γκρέγκοριτς κέρδισε τη μονομαχία με τον Παναγιώτη Ρέτσο και το αδύναμο σουτ του κατέληξε στην εστία του Αλέξανδρου Πασχαλάκη για το 1-0 της γερμανικής ομάδας.

Πέντε λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της Φράιμπουργκ. Ο Ντοάν εκτέλεσε κόρνερ, ο Γκρέγκοριτς βρήκε κενό στην άμυνα και με κεφαλιά έκανε το 2-0.