Αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μαυροπάνος! (vid)

Sportal newsroom 23:22 - 19.06.2023 / Ανανεώθηκε: 23:23 - 19.06.2023

Στο 69' η Ελλάδα έμεινε με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκε ο Μαυροπάνος για μαρκάρισμα στον Κόλο Μουανί.

Αυτή η βραδιά ασφαλώς δεν είναι του Μαυροπάνου

Ο Έλληνας διεθνής υπέπεσε στο πέναλτι στον Γκριεζμάν και στη συνέχεια παρά την απόκρουση του Βλαχοδήμου στην εκτέλεση του Εμπαπέ, μπήκε στην περιοχή βιαστικά και ο Λαόθ διέταξε επανάληψη για να γίνει τελικά το 1-0.

Στο 69’ κι ενώ η Ελλάδα ήταν στην επίθεση οι Γάλλοι έκλεψαν και πέταξαν τη μπάλα στον Μουανί, ο οποίος έφευγε τετ α τετ, δέχθηκε την πίεση του Μαυροπάνου κι έπεσε εκτός περιοχής με τον Λαόθ να βγάζει απευθείας κόκκινη στον Έλληνα στόπερ. Στην εξέλιξη της φάσης, το φάουλ του Γκριεζμάν έφυγε άουτ.

Όλα λάθος από τον Μαυροπάνο: Πρώτα έκανε πέναλτι λόγω «εγκληματικού» τάκλιν σε Γκριεζμάν και στη συνέχεια οδήγησε σε επανάληψη την εκτέλεση του Εμπαπέ (vid)
EURO

23:10 - 19.06.2023

Η Γαλλία πήρε το προβάδισμα στο ματς με την Εθνική μας ομάδα, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κιλιάν Εμπαπέ.

Ο Μαυροπάνος διαμαρτυρήθηκε κι έλεγε ότι πήγε στη φάση ώμο με ώμο, ο Λαόθ έκρινε ότι έσπρωξε τον Γάλλο φορ κι έτσι έβγαλε την κόκκινη.