Ισοπαλία στο λονδρέζικο ντέρμπι ανάμεσα σε Γουέστ Χαμ και Τότεναμ

©Photo by Nigel French/Sportsphoto/Allstar via Getty Images

Άγγελος Φραγκισκάτος 00:11 - 03.04.2024 / Ανανεώθηκε: 00:17 - 03.04.2024

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Γουέστ Χαμ και την Τότεναμ για την 31η αγωνιστική της Premier League.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Γουέστ Χαμ και την Τότεναμ, για την 31η αγωνιστική της Premier League.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου έμεινε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 57 πόντους στο -2 από την τετράδα, ενώ τα «σφυριά» έφτασαν τους 45 πόντους στο -3 από την 6η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά και μόλις στο 5ο λεπτό πήραν το προβάδισμα. Ο Τίμο Βέρνερ βρήκε τον Μπρέναν Τζόνσον μέσα στην περιοχή ο οποίος με ωραίο σουτ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Λούκαζ Φαμπιάνσκι για το 1-0 της Τότεναμ.

Πέντε λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το δεύτερο γκολ. Ο Πέδρο Πόρο έκανε το μακρινό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε για λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Φαμπιάνσκι.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι στο 19ο λεπτό κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κερτ Ζούμα με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 για τη Γουέστ Χαμ.