H Mπάγερν Μονάχου «βροντοφώναξε» πως η κορυφή είναι δικιά της, 3-0 την Ουνιόν Βερολίνου

© Alexander Hassenstein/Getty Images

Τζιοβάνι Ζάκαρη 20:35 - 26.02.2023 / Ανανεώθηκε: 21:03 - 26.02.2023

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν επιβλητική κόντρα στην ανερχόμενη Ουνιόν Βερολίνου (0-0) και της υπενθύμισε πως η κορυφή της Bundesliga είναι δική της.

Η Μπάγερν Μονάχου υπενθύμισε στην ανερχόμενη δύναμη της Bundesliga, Ουνιόν Βερολίνου, ποιος είναι το μεγάλο αφεντικό του πρωταθλήματος. Ο σύλλογος του Νάιγκελσμαν επικράτησε με επιβλητικό τρόπο κόντρα στην ομάδα της πρωτεύουσας, πετυχαίνοντας τρία γκολ (3-0).

Η γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο σύνολο του αγώνα και κάπως έτσι έφτασαν σε ένα εύκολο τρίποντο, το οποίο τους δίνει την πρωτιά στο +3 από την σημερινή (26/2) τους αντίπαλο. Πλέον, οι «Βαυαροί» ισοβαθμούν με την Ντόρτμουντ στην κορυφή, με τους δύο τους να έχουν 46 βαθμούς.

Ο Τσούπο Μότινγκ ήταν εκείνος που έδωσε το σύνθημα για τη νίκη, πετυχαίνοντας στο 31ο λεπτό το 1-0! Ακολούθησε στο 40΄ο Κομάν, ο οποίος έκανε εξαιρετική ενέργεια και ολοκλήρωσε ιδανικά τη φάση για το 2-0, και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μουσιάλα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 με ωραίο τελείωμα.