Η... πρώην ταπείνωσε τον Μπακασέτα, 5-0 η Αλάνιασπορ την Τράμπζονσπορ

Οι πανηγυρισμοί των παικτών της Αλάνιασπορ / © Twitter

Sportal newsroom 22:02 - 09.01.2023 / Ανανεώθηκε: 22:12 - 09.01.2023

«Μαύρη» βραδιά για τον Τάσο Μπακασέτα και την παρέα του, καθώς η Άλανιασπορ, της οποίας υπήρξε παίκτης ο Έλληνας άσος, διέλυσε την Τράμπζονσπορ με 5-0. Δύο γκολ ο Χασάν.

Τον πλήγωσε η πρώην! Ο Τάσος Μπακασέτας είδε την προηγούμενη ομάδα του, την Αλάνιασπορ, να «πατάει» τόσο τον ίδιο όσο και την παρέα του, αφού διέλυσε την Τράμπζονσπορ με 5-0.

Τον... χορό των γκολ τον ξεκίνησε ο Καρατζά στο 14ο λεπτό, ενώ τη σκυτάλη μετέπειτα πήρε ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού, Αχμέντ Χασάν, που βρήκε δίχτυα δις μέσα σε 16 λεπτά (36', 45+7') για το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Το... μαρτύριο για τους φιλοξενούμενους συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Εντουάρντο να κάνει το 4-0 στο 75ο λεπτό και τον Όζντεμιρ να διαμορφώνει το τελικό 5-0 στο 78'.

Αυτή η ταπεινωτική ήττα φέρνει την ομάδα του Τάσου Μπακασέτα στην 6η θέση της βαθμολογίας (29β.), ενώ η Αλάνιασπορ ανέβηκε στην 8η θέση με 24 βαθμούς.

Επιπλέον, νωρίτερα η Μπασάκσεχιρ επικράτησε της Αντάνα Ντεμίρσπορ με 2-1, ενώ Ιστανμπούλσπορ και Γκαζιαντέπ ήρθαν ισόπαλες με 1-1.