Απίθανη η Μπολόνια του Λυκογιάννη, απέκλεισε στο Μιλάνο την Ίντερ με ανατροπή στην παράταση!

Sportal newsroom 00:37 - 21.12.2023 / Ανανεώθηκε: 00:38 - 21.12.2023

Η τρομερή φέτος Μπολόνια με τον Λυκογιάννη βασικό, νίκησε στο Μιλάνο 2-1 την Ίντερ στην παράταση και στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας θ’ αντιμετωπίσει τη Φιορεντίνα.

Η Μπολόνια είναι φέτος τρομερή.

Η ομάδα του Μπάμπη Λυκογιάννη, ο οποίος ήταν βασικός κι έπαιξε και στα 120 λεπτά, φιλοξενήθηκε στο «Τζουζέπε Μεάτσα» από την πρωτοπόρο στη Serie A Ίντερ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η τέταρτη στο πρωτάθλημα Μπολόνια, άντεξε στο πρώτο ημίχρονο με τον Λυκογιάννη στο 41’ να δέχεται κίτρινη. Το πρώτο ημίχρονο, λοιπόν, έληξε 0-0, ενώ στο 65’ οι «νερατζούρι» κέρδισαν πέναλτι, αλλά το έχασε ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ.

Το ματς πήγε στην παράταση και στο 92’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Αουγκούστο. Oι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ο Μπεουκέμα ισοφάρισε στο 109’ σε 1-1. Στο 112’, όμως, η Μπολόνια ολοκλήρωσε την ανατροπή με γκολ του Ασάν Εντόι. Έτσι, επικράτησε 2-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, όπου θ’ αντιμετωπίσει τη Φιορεντίνα.