Επέστρεψε στις νίκες η Ίντερ, 3-1 την Ουντινέζε

Ίντερ - Ουντινέζε / Photo by Marco Luzzani/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 23:45 - 18.02.2023 / Ανανεώθηκε: 00:14 - 19.02.2023

Η Ίντερ πανηγύρισε τη νίκη με 3-1 επί της Ουντινέζε στο «Τζουζέπε Μεάτσα» και πραγματοποίησε την επιστροφή της στα «τρίποντα».

Επιστροφή στις νίκες για την Ίντερ! Οι «νερατζούρι» επικράτησαν 3-1 εντός έδρας της Ουντινέζε και εδραιώθηκαν ξανά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Serie A.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Αντρέα Σοτίλ έμεινε στην 9η θέση με 30 βαθμούς και στο -9 από την εξάδα.

Εχασε την ψυχραιμία του ο Λουκάκου με τον Μπαρέλα και του τα έχωσε: «Αντε γ#μ@ησου, πο#τ@ν@ς γιε» (vid)
SERIE A

14:09 - 14.02.2023

Εξαλλος έγινε ο Ρομέλου Λουκάκου με τον Νικολό Μπαρέλα, όταν ο Ιταλός μέσος του ζήτησε τα ρέστα για μια χαμένη μπαλιά στην μεσαία γραμμή, στον αγώνα με την Σαμπντόρια.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο 20ο λεπτό, με τον Ρομέλου Λουκάκου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα (με δεύτερη προσπάθεια) για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση με τον Λόβριτς στο 43' και έκαναν το 1-1, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι «καθάρισε». Η αρχή έγινε με το γκολ του Μικιταριάν στο 73' για το 2-1, ενώ στο 89' ο Λαουτάρο διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Μπαζτόνι Ντιμάρκο (79’ Γκόζενς), Ατσέρμπι, Νταρμιάν (46’ Ντ’Αμπρόζιο), Ντάμφρις, Μπρόζοβιτς (66’ Τσαλχάνογλου), Μπαρέλα, Μχιταριάν (84’ Γκαλιαρντίνι), Λουκάκου (66’ Λαουτάρο Μαρτίνες), Ντζέκο.

Ουντινέζε: Σιλβέστρι, Μπεκιάο, Εμπόσε (18’ Μαζίνα), Μπιγιόλ, Ουντότζι, Εχιζίμπουε, Περέιρα (76’ Σάμαρντζιτς), Γουάλας, Λόβριτς (75’ Αρσλάν), Τοβέν (61’ Σαξές), Μπέτο (76’ Εμποσελέ).