Βήμα παραμονής για τον Καμπανιακό στη «ματσάρα» με τον ΠΑΟΚ Β'

Οι παίκτες του Καμπανιακού

Ένα υπέροχο παιχνίδι ήταν αυτό ανάμεσα στον Καμπανιακό και τον ΠΑΟΚ Β' (4-2), με το κλαμπ της Χαλάστρας να κάνει ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή του.

Σε ένα υπέροχο ματς, ο Καμπανιακός επικράτησε του ΠΑΟΚ με 4-2 και έκανε ένα πολύ σημαντικό βήμα για την παραμονή του στη Super League 2. O σύλλογος της Χαλάστρας έφτασε τους 19 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην 8η θέση, αφήνοντας την Αναγέννηση Καρδίτσας από κάτω,

Oι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν με τον Λαγωνίδη στο 17'. Ακολούθησε ο Γιουκούδης που «καθάρισε» στο 18' και στο 40' έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους, ένα σκορ που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν μία αντίδραση και σε μεγάλο βαθμό το κατάφεραν, μειώνοντας σε 3-2 στο 48' με τον Δαρέλα και στο 54' με τον Παντεκίδη. Ωστόσο 9 λεπτά αργότερα (63') ο Τότσκα διαμόρφωσε το τελικό 4-2 με τον Καμπανιακό να παίρνει την σημαντική αυτή νίκη.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Κασαπίδης, Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης (56′ Μανιός), Μπούσης, Καθάριος Ν. (82′ Tαΐρης), Έππας, Φροσύνης (82′ Μυστακίδης), Πολύζος (46′ Σαρβανίδης), Παπαστεριανός, Τότσκα (67′ Παπακωνσταντίνου)

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Τασιούρας (67′ Μανωλιούδης), Κωττάς, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης (46′ Τσίκος), Σπυράκος (67′ Πανίδης), Κουαλιάτα (46′ Μπράντονιτς), Δαρέλας, Κανίς (72′ Σαποβάλοφ)