«Καθάρισε» με το... καλημέρα η Ρόμα και πάτησε τετράδα (2-0)

Παίκτες Ρόμα/Matteo Ciambelli/DeFodi Images via Getty Image

Sportal newsroom 21:07 - 04.02.2023

Η Ρόμα χρειάστηκε μόλις δέκα λεπτά για να... καθαρίσει την Έμπολι (2-0) και να πατήσει προσωρινά στην τετράδα της Serie A.

H Ρόμα... ξεμπέρδεψε από νωρίς κόντρα στην Έμπολι (2-0) και μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, για την 21η αγωνιστική της Serie A, εξασφάλισε προσωρινά την τέταρτη θέση στην κατάταξη.

Mέσα σε μόλις δέκα λεπτά αγώνα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο τέρματα και εξασφάλισαν ένα εύκολο βράδυ. Tην αρχή έκανε στο δεύτερο λεπτό ο Ιμπάνιες ο κατάφερε να σηκωθεί ψηλότερα από όλους μέσα στην περιοχή και να κάνει το 1-0 με κεφαλιά. Ακολούθησε ο Έιμπραχαμ, ο οποίος επανέλαβε το... έργο και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι «τζιαλορόσι» ωστόσο δεν θα πρέπει να βιάζονται να πανηγυρίσουν, αφού η θέση στην κατάταξη είναι προσωρινή. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο μπορεί να σκαρφάλωσε στην τετράδα του πρωταθλήματος, ωστόσο έχει ματς περισσότερο από τους συνδιεκδικητές της.