Το πέναλτι που ζήτησε η ΑΕΚ στο 87' ακριβώς μετά το 1-1 (vid)

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 22:22 - 04.11.2023 / Ανανεώθηκε: 22:39 - 04.11.2023

Ο Λιβάι Γκαρσία δέχτηκε ένα μαρκάρισμα από τον Λαντρ στο 87ο λεπτό του Κηφισιά - ΑΕΚ, το οποίο προκάλεσε τις «φωνές» των «κιτρινόμαυρων».

Η ΑΕΚ άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην Καισαριανή, αφού ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Κηφισιά! Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν τρία ακυρωθέν γκολ και ένα τσουβάλι ευκαιρίες, όμως δεν «κλείδωσαν» ποτέ τη νίκη και το πλήρωσαν.

Στο 87ο λεπτό του αγώνα υπήρξε μία φάση, που προκάλεσε τις «φωνές» των «κιτρινόμαυρων». Ο Λαντρ μάρκαρε τον Λιβάι Γκαρσία μέσα στην περιοχή, όμως τόσο ο διαιτητής του αγώνα, Πέτρος Τσαγκαράκης και ο VAR, Βασίλης Φωτιάς, έκριναν πως δεν υπήρχε παράβαση.

«90’ Ο Γκαρσία δέχεται μαρκάρισμα από τον Λαντρ μέσα στην περιοχή, διαιτητής και VAR δεν βλέπουν παράβαση», αυτό ήταν το σχόλιο της ΠΑΕ ΑΕΚ στα social media για την εν λόγω φάση.