Η Χαρτς που ενδέχεται να βρεθεί στον δρόμο του ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με την Κιλμάρνοκ.
Ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να περάσει την ερχόμενη Πέμπτη το εμπόδιο της Χάιντουκ Σπλιτ.
Έτσι, θα βρεθεί στα playoffs του Conference League κι εκεί θα συναντήσει τον νικητή του ζευγαριού Ρόζενμποργκ-Χαρτς.
Στον πρώτο αγώνα στη Νορβηγία, οι Σκωτσέζοι ηττήθηκαν 2-1 από τη Ρόζενμποργκ. Η Χαρτς είχε εντός έδρας αγώνα σήμερα για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος και κόλλησε στο 0-0.
Έτσι, έμεινε με τέσσερις βαθμούς στην τρίτη θέση.
Ο τεχνικός της Χαρτς Φρανκ ΜακΑβόι χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Κλαρκ, Κίνγκσλεϊ, Κεντ, Ρόουλς, Άτκινσον (78’ Σίμπικ), Χάρινγκ, Ντέβλιν (78’ Ντένχολμ), Λόουρι (59’ Μπόις), Σάνκλαντ, Ταγκάβα (68’ Βάργκας), Οντά (78’ Φόρεστ).
![Ήττα στο ντεμπούτο του Αουγκούστο για τη Ναντ](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/13082023/c55ebfa1-c12d-443c-a071-adc9c925c125.jpg?operations=fit(:160))
19:34 - 13.08.2023
Ήττα στο ντεμπούτο του Αουγκούστο για τη Ναντ
Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ Ντόουγκλας Αουγκούστο μπήκε αλλαγή στο πρώτο ματς της Ναντ, αλλά ηττήθηκε 2-1 εντός έδρας από την Τουλούζ.
Η πρωταθλήτρια Σέλτικ, αντίθετα, πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη της. Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς επιβλήθηκε 3-1 της Αμπερντίν στο «Πίτοντρι», στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, και «συγκατοικεί» πλέον με τη Σεντ Μίρεν στην κορυφή της βαθμολογίας.
Οι «Κέλτες» προηγήθηκαν με τον Αμπάντα στο 11΄, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 25΄ με τον Μιόφσκι. Ο Φουρουχάσι έβαλε τη Σέλτικ σε θέση οδηγού στο 29΄, ενώ οι φιλοξενούμενοι «κλείδωσαν» τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Ο'Ράιλι στο 84΄.