Ήττα στο ντεμπούτο του Αουγκούστο για τη Ναντ

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 19:34 - 13.08.2023 / Ανανεώθηκε: 19:35 - 13.08.2023

Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ Ντόουγκλας Αουγκούστο μπήκε αλλαγή στο πρώτο ματς της Ναντ, αλλά ηττήθηκε 2-1 εντός έδρας από την Τουλούζ.

Η Ναντ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο γαλλικό πρωτάθλημα με το αριστερό.

Τα «καναρίνια» ηττήθηκαν 2-1 εντός έδρας από την Τουλούζ στην πρεμιέρα της νέας σεζόν στη Ligue 1... Αν και προηγήθηκαν μόλις στο 12ο λεπτό, οι γηπεδούχοι δέχθηκαν δύο γκολ από την Τουλούζ στο δεύτερο 45λεπτο.

Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε στο 90ό λεπτό και ήταν η... χαριστική βολή στη Ναντ. Σ’ εκείνο το σημείο ήταν στο γήπεδο και ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ ο Ντόουγκλας Αουγκούστο. Ο Βραζιλιάνος μέσος, ο οποίος αποκτήθηκε πριν τρεις μέρες από τη Ναντ έκανε ντεμπούτο, αφού αντικατέστησε στο 68ο λεπτό τον Σαμουέλ Μουτουσαμί.

Στο μεταξύ, η Μονακό επιβλήθηκε 4-2 εκτός έδρας της Κλερμόν, ενώ η Χάβρη απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 από τη Μονπελιέ, χάρη στο γκολ του Σαμουέλ Γκραντσίρ στο 89΄.