Το γκολ του Σλίβκα για την ισοφάριση της Λαμίας (vid)

© Glomex

Sportal newsroom 20:09 - 26.11.2023 / Ανανεώθηκε: 20:19 - 26.11.2023

Ο Ατρόμητος έφτασε μία ανάσα από το 1-3, ωστόσο η Λαμία τον... πλήγωσε.

Ο φρενήρης ρυθμός στο «Αθανάσιος Διάκος» μας έχει οδηγήσει σε ένα συναρπαστικό ματς.

Στο 5ο μόλις λεπτό η ομάδα του Περιστερίου άνοιξε το σκορ με τον Αβεσέδο, ο οποίος με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0, αφού πρώτα η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Λαμίας. Τέσσερα λεπτά μετά ο Γκονσάλες έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους μετά από σέντρα του Βαλένσια.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου όμως μείωσε με τον Μαρτίνες κι έδωσε νέα πνοή στο ματς (1-2).

Στη συνέχεια η ομάδα του Περιστερίου είχε «χρυσή» ευκαιρία να διαμορφώσει το 1-3, όμως ο Βαλένσια αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, με τον Κοσέλεφ να πέφτει ολόσωστα και να του αρνείται το γκολ.

Η Λαμία «γλίτωσε» το τρίτο γκολ κι έπειτα «απάντησε» αμέσως, με τον Σλίβκα να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 22΄.