© Google

LIVE ΙΝΤΕΡ - ΜΠΕΝΦΙΚΑ

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 21:45 - 19.04.2023 / Ανανεώθηκε: 23:56 - 19.04.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ίντερ και Μπενφίκα, για τον δεύτερο προημιτελικό του UEFA Champions League.

• Λήξη του ματς. Η Ίντερ αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3) κόντρα στην Μπενφίκα και σε συνδυασμό με τη νίκη στο πρώτο ματς (0-2) πήρε την πρόκριση για τους «4».
  • ΓΚΟΟΟΛ η Μπενφίκα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μούσα, ο οποίος με ένα γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-3.
  • Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • ΓΚΟΟΟΛ για την Μπενφίκα με τον Αντόνιο Σίλβα στο 86ο λεπτό. Ο Γκριμάλντο εκτέλεσε το φάουλ και ο αμυντικός των Πορτογάλων έπιασε μία υπέροχη γυριστή κεφαλιά για να μειώσει σε 3-2.
  • Δοκάρι για την Μπενφίκα στο 83ο λεπτό με τον Νέρες, ο οποίος δοκίμασε το σουτ από πλεονεκτική θέση, όμως στάθηκε αρκετά άτυχος.
  • Οι «νερατζούρι» πλέον κάνουν διαχείριση του σκορ, καθώς έχουν «κλειδώσει» την πρόκριση για τα ημιτελικά, εκεί που θα αντιμετωπίσουν τη Μίλαν σε έναν Ιταλικό... εμφύλιο.
  • ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ίντερ στο 78ο λεπτό. Ο Κορέα με μία υπέροχη ενέργεια άδειασε τον Οταμέντι και στη συνέχεια πλάσαρε ιδανικά στην απέναντι γωνία για το 3-1.
  • ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ίντερ 2-1 στο 65ο λεπτό με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ. Ο Ντιμάρκο έκανε το γύρισμα από τα αριστερά για τον Αργεντίνο φορ, ο οποίος εκτέλεσε εξ επαφής κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βλαχοδήμου.
  • Ο Άουρσνες δοκίμασε το σουτ στο 53ο λεπτό, όμως κόπηκε από την άμυνα των «νερατζούρι».
  • Ο Λαουτάρο πήγε να βάλει το γκολ της... ζωής του στο 47ο λεπτό, όμως το μακρινό σουτ του κατέληξε ελάχιστα άουτ.
  • Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
  • Λήξη ημιχρόνου (1-1).
  • Οι Πορτογάλοι πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης που έψαχναν, όμως το έργο τους φαντάζει πολύ δύσκολο.
  • ΓΚΟΟΟΟΛ για την Μπενφίκα στο 38ο λεπτό με τον Άουρσνες, ο οποίος με μία εντυπωσιακή κεφαλιά «κάρφωσε» τον Ονάνα κι έφερε το ματς στα ίσα (1-1).
  • Ο Τσικίνιο έπιασε την κεφαλιά στο 34ο λεπτό, όμως ο Ονάνα μπλόκαρε δίχως πρόβλημα.
  • Ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά στο 33ο λεπτό, όμως το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του Αργεντίνου επιθετικού.
  • Καλή φάση για την Μπενφίκα στο 30ο λεπτό. Ο Τσικίνιο εκτέλεσε το φάουλ από καλή απόσταση, όμως ο Ονάνα δήλωσε παρών κι έδιωξε τον κίνδυνο.
  • Ο Μπαστόνι πήρε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 25ο λεπτό, όμως η μπάλα κόντραρε πάνω στον Ράμος.
  • Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι βρίσκεται με το 1,5 πόδι στα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.
  • ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ για την Ίντερ (1-0) με τον Νικολό Μπαρέλα στο 14ο λεπτό. Ο άσος των γηπεδούχων υποδέχτηκε την μπάλα, την έφερε στο αριστερό και εκτέλεσε υποδειγματικά τον Βλαχοδήμο με ένα εντυπωσιακό σουτ.
  • Οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή σε αυτά τα πρώτα δέκα λεπτά, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν την εστία του Βλαχοδήμου.
  • Έναρξη στο ματς.
  • Θυμίζουμε πως η ομάδα που θα προκριθεί στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει τη Μίλαν.
  • Διαιτητής: Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε
    Βοηθοί: Ντιέγκο Μπαρμπέρο, Γουαδαλούπε Πόρρας
    Τέταρτος: Σεσάρ Σότο
    VAR: Χουάν Μαρτίνεθ
    AVAR: Αλεχάντρο Χερνάντες
  • Αναλυτικά οι ενδεκάδες:
    Ίντερ: Ονανά, Νταρμιάν, Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Ντάμφρις, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς, Μικίταριαν, Ντιμάρκο, Μαρτίνες, Τζέκο
    Μπενφίκα: Βλαχοδήμος, Ζιλμπέρτο, Α. Σίλβα, Οταμέντι, Γκριμάλντο, Λουίς, Σικίνιο, Ρ. Σίλβα, Μάριο, Άουρσνες, Ράμος
  • Η Ίντερ φιλοξενεί την Μπενφίκα στο Μιλάνο και θέλει να «τσεκάρει» την πρόκριση, μετά το διπλό στη Λισαβόνα στο πρώτο ματς (0-2).