Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:45 - 19.04.2023 / Ανανεώθηκε: 00:00 - 20.04.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Μπάγερν Μονάχου και Μάντσεστερ Σίτι, για τον δεύτερο προημιτελικό του UEFA Champions League.

• 82' Πέναλτι για την Μπάγερν Μονάχου
  • 81' Ο Τουρπέν κοιτάζει πιθανή παράβαση πέναλτι για χέρι του Ακάνζι
  • 75' Η Μπάγερν Μονάχου πέτυχε γκολ με τον Τελ όμως ο Τουρπέν ακύρωσε το τέρμα για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης
  • 64' Μακρινό σουτ του Κίμιχ το οποίο σταματάει στον Έντερσον
  • 57' ΓΚΟΟΟΛ για την Μάντσεστερ Σίτι! Η ομάδα της Αγγλίας έφυγε στην κόντρα μετα από μία προσπάθεια του Κομάν, ο Χάαλαντ πέρασε τον Ουπαμεκανό και με σουτ έκανε το 0-1
  • 55' Πρώτη τελική στο Β' ημίχρονο με τον Χάαλαντ να στέλνει την μπάλα πάνω στον Ζόμερ
  • Έναρξη δευτέρου μέρους
  • 45+1' Τεράστια φάση διαρκείας για την Μπάγερν Μονάχου, με τους Μουσιάλα και Κομάν να αδυνατούν να σκοράρουν για το 1-0
  • Η Μπάγερν Μονάχου έχει τον έλεγχο στο παιχνίδι, αλλά όσο ο χρόνος περνά τόσο η πίεση την υποχρεώνει σε απερίσκεπτες προσπάθειες.
  • 42' Δυνατό σουτ του Κομάν το οποίο αποκρούει ο Έντερσον
  • 39' Μακρινό σουτ του Κίμιχ το οποίο καταλήγει σε άουτ
  • 37' Άστοχη η εκτέλεση του Έρλινγκ Χάαλαντ που στέλνει την μπάλα άουτ
  • 34' Πέναλτι για την Μάντστεστερ Σίτι για χέρι του Ουπαμεκανό. Φωνές από την Μπάγερν για ανύπαρκτη παράβαση!
  • 27' Σουτ του Ακέ το οποίο δεν ανησυχεί τον Ζόμερ
  • 23' Το σουτ του Γκορέτσκα καταλήγει ψηλά άουτ
  • 21' Ο Σανέ εκτέλεσε απευθείας το φάουλ της ομάδας του, με τον Έντερσον να αποκρούει σε κόρνερ
  • Υπάρχει αρκετή ένταση στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα
  • 19' Ο Ουπαμεκανό είδε την κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Χάαλαντ, όμως για καλή του τύχη ο Νορβηγός ήταν οφσάιντ
  • 17' Απίθανη ευκαιρία για την Μπάγερν Μονάχου με τον Σανέ να ξεκινάει μία κούρσα η οποία τον έφερε «φάτσα-κάρτα» με το τέρμα, αλλά το σουτ του να καταλήγει άουτ
  • H Μπάγερν ψάχνει το γρήγορο γκολ για να έχει ελπίδες στη συνέχεια
  • Έναρξη στο ματς
  • Υπήρξε πρόβλημα στην ενδοεπικοινωνία του Τουρπάν, διορθώθηκε και πάμε για έναρξη
  • Φοβερή η ατμόσφαιρα στην «Allianz Arena»
  • Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Μπάγερν Μονάχου: Ζόμερ, Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ντε Λιχτ, Κανσέλο, Κίμιχ, Γκορέτσκα, Σανέ, Μουσιάλα, Κομάν, Τσούπο - Μότινγκ
    Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Ακάντζι, Ρούμπεν Ντίας, Άκε, Στόουνς, Ρόδρι, Μπερνάρντο Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Γκουντογκάν, Γκρίλις, Χάαλαντ
  • Η Μπάγερν Μονάχου καλείται να πραγματοποιήσει ένα «θαύμα» κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι, η οποία στο πρώτο ματς των προημιτελικών του UEFA Champions League επικράτησε με 3-0.