• Η Μίλαν βολεύεται από το αποτέλεσμα, η Νάπολι ψάχνει τρόπο να ξεπεράσει το «βουνό» που έχει μπροστά της και ο ρυθμός έχει πέσει σε σχέση με το πρώτο μέρος.
  • 46' Ο Κβαρατσχέλια ελευθερώθηκε με εξαιρετικό τρόπο όμως το σουτ του κατέληξε άουτ
  • Έναρξη στο δεύτερο μέρος
  • Τέλος στο πρώτο μέρος
  • 45+4' O Οσιμέν πέτυχε γκολ όμως ο Μαρτσίνιακ είχε σταματήσει τη φάση για χέρι
  •  43' ΓΚΟΟΟΛ για τη Μίλαν! Εξαιρετική κούρσα του Λεάο που έφτασε στην αντίπαλη περιοχή και έδωσε... μασημένη τροφή στον Ζιρού, με τον Γάλλο να πλασάρει για το 0-1.
  • 36' Φωνές για πέναλτι από τη Νάπολι για μαρκάρισμα του Λεάο, τίποτα λέει ο Μαρτσίνιακ.
  • 33' Διπλή αναγκαστική αλλαγή για τη Νάπολι. Ολιβέρα και Λοσάνο μέσα, έξω οι Μάριο Ρουί, Πολιτάνο.
  • 28' Τεράστια ευκαιρία του Ζιρού ο οποίος ξέφυγε από το μαρκάρισμα του Ραχμάνι και ενώ βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση δεν κατόρθωσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
  • 26' Ο Ντι Λορέντζο γύρισε στον Ζιελίνσκι, εκείνος σούταρε και ο Μενιάν μάζεψε την μπάλα
  • 22' Ο Ζιρού αστόχησε με τον Μέρετ να πέφτει στη σωστή γωνία και να διώχνει την μπάλα
  • 21' Πέναλτι για τη Μίλαν! Ο Μάριο Ρούι ανέτρεψε τον Λεάο και ο Μαρτσίνιακ έδειξε πέναλτι
  • 20' Συρτό σουτ του Πολιτάνο το οποίο περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Μενιάν
  • 13' Η βολίδα του Πολιτάνο κατέληξε δίπλα από την εστία του Μενιάν
  • 9' Συρτό σουτ του Κβαρατσχέλια το οποίο καταλήγει στην αγκαλιά του Μενιάν
  • Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Νάπολι (Λουτσιάνο Σπαλέτι): Μέρετ, Ντι Λορέντζο, Ραχμάνι, Ζεσούς, Μάριο Ρουί, Εντομπελέ, Λομπότκα, Ζιελίνσκι, Πολιτάνο, Οσιμέν, Κβαρατσχέλια
    Mίλαν (Στεφάνο Πιόλι): Μενιάν, Καλάμπρια, Κιάερ, Τομόρι, Ερναντέζ, Κρούνιτς, Τονάλι, Ντίαθ, Μπενασέρ, Λεάο, Ζιρού
  • Με σκορ 1-0 από τον πρώτο αγώνα η Μίλαν έχει το «πάνω χέρι» όσον αφορά την πρόκριση στα ημιτελικά του UEFA Champions League, όμως όλα θα κριθούν στην αποψινή ρεβάνς με τη Νάπολι. Οι δύο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες στο «Ντιέγκο Μαραντόνα» και αμφότερες έχουν ως στόχο το εισιτήριο της επόμενης φάσης.