LIVE ΟΦΗ - ΑΡΗΣ 0-3

Sportal newsroom 19:10 - 20.02.2023 / Ανανεώθηκε: 21:56 - 20.02.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΟΦΗ και Άρη, για την 23η αγωνιστική της Super League.

• Τέλος στο παιχνίδι

Α. Σαββόπουλος: Ο Ιτουρμπε βάζει το κερασάκι στην τούρτα με το πρώτο του φετινό γκολ...

• Και ενώ ο ΟΦΗ πίστευε σε κάτι καλύτερο, ήρθε ο Ιτούρμπε με εξαιρετικό σπριντ και σουτ για να κάνει το 0-3.

Α. Σαββόπουλος: Ο Άρης έχει οπισθοχωρήσει δίνοντας χώρο στον ΟΦΗ που όμως με εξαίρεση τη φάση με τον Μπάκιτς δεν απείλησε ιδιαίτερα. Οι φιλοξενούμενοι φαίνεται ότι κάνουν διαχείριση

• Μεγάλη ευκαιρία του Μπάκιτς η οποία μπέρδεψε τους πάντες, με αποτέλεσμα ο κόσμος του ΟΦΗ να νομίζει ότι μπήκε γκολ

Α. Σαββόπουλος: Τραγική αμυντική ολιγωρία του Ετέμπο που όμως δεν στοιχίζει στην ομάδα του. Εδώ ο ΟΦΗ θα μπορούσε να ξαναμπεί στο ματς

Α. Σαββόπουλος: Λογικό να αλλάξει το σχήμα ο Νταμπραουακας γυρίζοντας τη διάταξη σε τέσσερις στη άμυνα . Άτυχος όμως αφού η μια από τις δυο αλλαγές του, ο Φελίπε τραυματίστηκε γρήγορα και αντικαταστάθηκε. Ακόμη ένα ματς στα ρηχά νερά ο Πάλμα που σωστά αντικαταστάθηκε ενώ και ο Ρουπ άντεξε για μια ώρα αφού δεν έχει παιχνίδια στα πόδια του

• Δυναμικά με δύο ευκαιρίες μπήκε ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο θέλοντας να μειώσει
  • Ο ΟΦΗ μπήκε δυναμικά στα πρώτα λεπτά του αγώνα όμως γρήγορα ο Άρης πήρε μέτρα και πέτυχε το πρώτο γκολ με τον Ρουπ. Από εκεί και έπειτα τα πράγματα έγιναν ευκολότερα για τους παίκτες του Τερζή που αύξησαν το προβάδισμα σε 0-2.
  • Στα αποδυτήρια οι ομάδες μετά το σφύριγμα του Καραντώνη για λήξη του ημιχρόνου
  • Ο ΟΦΗ ψάχνει αντίδραση προκειμένου να πάει με άλλον αέρα στα αποδυτήρια

Α. Σαββόπουλος: Απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς μέχρι στιγμής ο Ρουπ που στο παρθενικό του παιχνίδι βασικός βάζει το πρώτο γκολ και δημιουργεί το δεύτερο με υπέροχη ενέργεια

• O Άρης πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Ρουπ, με τους γηπεδούχους να ζητούν φάουλ του Ετέμπο στο ξεκίνημα της φάσης.

Α. Σαββόπουλος: Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι ο Άρης χωρίς να έχει απειληθεί καθόλου. Εξαιρετικοί Νταρίντα και Ματέο που γίνεται τέταρτος μέσος

• Πρώτα 25 λεπτά αγώνα και ο Άρης βρίσκει τα πατήματα του, μετά το γκολ, κόντρα σε έναν μαχητικό ΟΦΗ.

Α. Σαββόπουλος: Αφού προειδοποίησε δυο φορές με τον Καμαρά, ο Αρης άνοιξε το σκορ με το πρώτο γκολ του Ρουπ με την φανέλα του Άρη.

• Στο ντεμπούτο του ως βασικός ο Ρουπ βρίσκεται στο σωστό σημείο και κάνει το 0-1