Απίστευτο γκολ στο Μουντιάλ Γυναικών με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στην αναμέτρηση Καναδάς - Ιρλανδία (vid)

/©Glomex

Sportal newsroom 15:38 - 26.07.2023 / Ανανεώθηκε: 15:39 - 26.07.2023

Η Κέιτι Μακκέιμπ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό του ματς της Ιρλανίας με τον Καναδά στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών 2023.

Απίθανο γκολ στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών 2023, που φιλοξενείται στα γήπεδα της Αυστραλίας και της Νέας Ζηλανδίας. Η Κέιτι Μακκέιμπ σκόραρε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 4ο λεπτό του αγώνα Καναδάς - Ιρλανδία στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της διοργάνωσης κι έδωσε προβάδισμα στις «πράσινες».

Η Κέισι Φερ έγραψε ιστορία: Έγινε η νεότερη σε ηλικία ποδοσφαιρίστρια που αγωνίζεται σε Μουντιάλ! (vids)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

14:15 - 25.07.2023

Η Κολομβία επικράτησε με 2-0 της Νότιας Κορέας στην αυλαία του πρώτου γύρου των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών, όμως η Κέισι Φερ κέρδισε τις εντυπώσεις, καταρρίπτοντας ρεκόρ 24 χρόνων.

Το γκολ αυτό της αρχηγού της Ιρλανδίας πέρα από απαράμιλλης ομορφιάς κι ένα γκολ που σπάνια βλέπουμε στα γήπεδα ποδοσφαίρου είναι και το πιο γρήγορο στο Μουντιάλ 2023.