Ο Ποντένσε έκανε δύο τα τέρματα του Ολυμπιακού - Μείωσε έξι λεπτά μετά η Μπάτσκα (vids)

Sportal newsroom 21:08 - 05.10.2023 / Ανανεώθηκε: 21:30 - 05.10.2023

Ο Ολυμπιακός βρήκε και δεύτερο γκολ απέναντι στην Μπάτσκα Τόπολα, με τον Ντανιέλ Ποντένσε, ο οποίος με σουτ στην κλειστή γωνία έκανε το 2-0. Έξι λεπτά μετά η Μπάτσκα μείωσε με τον Ντάκοβατς.

Ο Ολυμπιακός βρήκε και δεύτερο γκολ στη Σερβία. Στο 57' ο Ποντένσε με το αριστερό έκανε ένα σουτ στην κλειστή γωνία και διαμόρφωσε το 2-0 για τους «ερυθρόλευκους». Αυτό ήταν το τρίτο σερί γκολ με το αριστερό για τον Πορτογάλο, ο οποίος μετά από τα δύο τέρματα απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, σκόραρε και στο παιχνίδι με την Μπάτσκα

Έξι λεπτά μετά οι Σέρβοι μείωσαν με τον Ντάκοβατς. Ο οποίος με πλασέ από κοντά «νίκησε» τον Πασχαλάκη για το 2-1.