Διπλό για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ πριν από τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό

Άγγελος Φραγκισκάτος 23:30 - 10.03.2024 / Ανανεώθηκε: 23:32 - 10.03.2024

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ πήρε διπλό κόντρα στην Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ με 1-0, λίγες ημέρες πριν από τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ πήρε το διπλό στην Ιερουσαλήμ κόντρα στην Μπεϊτάρ για την 25η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του πρωταθλήματος Ισραήλ, λίγες ημέρες πριν από τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό για τους «16» του Europa Conference League.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε για την ομάδα του Ρόμπι Κιν ο Νταν Μπίτον, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο η Μπεϊτάρ είχε δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν κατάφερε να απαντήσει και έτσι παρέμεινε το 1-0 του πρώτου μέρους μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

Με αυτή την νίκη η αντίπαλος του Ολυμπιακού βρίσκεται σταθερά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 58 βαθμούς, ενώ η Μπεϊτάρ είναι στη 12η θέση με 22 πόντους.

Η ενδεκάδα της Μακάμπι Τελ Αβίβ: Μασφάτι, Σαχάρ, Ναχμιάς, Μπαλτάσα, Ρεβίβο, Πέρετς (78' Γκολάσα), Όβερεεμ (70' Κάρζεβ), Κανικοβάκι (70' Άντο), Μπίτον, Τούργκεμαν (78' Ζάχαβι), Μίλσον (46' Ντάβιντα)