Φοβερό γκολ από το κέντρο του Εμρέ Τσαν (vid)

Εμρέ Τζαν / ©Marvin Ibo Guengoer/Getty Images

Sportal newsroom 22:59 - 08.02.2023 / Ανανεώθηκε: 23:04 - 08.02.2023

Η Ντόρτμουντ προηγείται στο ημίχρονο επί της Μπόχουμ για το κύπελλο Γερμανίας, χάρη στο φοβερό γκολ του Εμρέ Τσαν από τα πενήντα μέτρα.

Η Ντόρτμουντ αγωνίζεται στην έδρα της Μπόχουμ για τους «16» του κυπέλλου Γερμανίας και προηγείται 1-0 στο ημίχρονο, χάρις το γκολ του Εμρέ Τσαν από το κέντρο. Στο 45+1 ο τερματοφύλακας της Μπόχουμ έδιωξε την μπάλα, η οποία κατέληξε πάνω στον Γερμανό μέσο και αυτός με σουτ από το κέντρο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, παρά τις προσπάθειες ενός αμυντικού της αντίπαλης ομάδας να σταματήσει το σουτ.

Αυτό δεν ήταν το πρώτο εντυπωσιακό γκολ του. Το 2017, όταν φορούσε την φανέλα της Λίβερπουλ, σε έναν αγώνα ενάντια της Γουότφορντ, ο Τσαν με ένα τρομερό ψαλιδάκι έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του αντίπαλου τερματοφύλακα.