O... πράσινος Νίκας και ο Ρόμο πλήγωσαν την ΑΕΚ Β' και διατήρησαν τον Λεβαδειακό στην κορυφή, νέα ήττα για τον Παναθηναϊκό Β'

Λεβαδειακός - ΑΕΚ Β'

Τζιοβάνι Ζάκαρη 17:08 - 28.10.2023 / Ανανεώθηκε: 17:22 - 28.10.2023

Με τον, δανεικό από τον Παναθηναϊκό, Γιώργο Νίκα και τον Χοσέ Ρόμο, ο Λεβαδειακός επικράτησε της ΑΕΚ Β' σε ένα ματς-φωτιά και παρέμεινε στην κορυφή της Super League 2.

Ο Λεβαδειακός συνέχισε το αήττητο του στο πρωτάθλημα της Super League 2, επικρατώντας της ΑΕΚ Β' με σκορ 2-1. Ο, δανεικός από τον Παναθηναϊκό, Γιώργος Νίκας και ο Χοσέ Ρόμο πέτυχαν τα δύο γκολ της ομάδας τους, ενώ ο Ραντόνια πέτυχε το μοναδικό γκολ της Ένωσης.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Νίκου Κούστα να μένει με 9 παίκτες, με τον διαιτητή να δείχνει δύο κόκκινες κάρτες. Το 1-0 ήρθε από τον Νίκα στο 63', η Ένωση ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ραντόνια και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρόμο

Γιούχτας - Παναθηναϊκός 2-0

Την ίδια ώρα, ο Γιούχτας πέτυχε την τρίτη του νίκη στα πέντε παιχνίδια, επικρατώντας του Παναθηναϊκού Β' με 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν εντυπωσιακό ξεκίνημα και στο 2' ο Μπουτσάκης είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι του Μαργκάνο. Εν τέλει τρία λεπτά αργότερα άνοιξαν το σκορ με τον Νοικοκυράκη. Δέκα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ροβίθης έκανε το 2-0 και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.