Τα τρία γκολ του Ολυμπιακού που ακυρώθηκαν κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (pics)

Ολυμπιακός - Αστέρας

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 19:55 - 25.02.2024 / Ανανεώθηκε: 19:57 - 25.02.2024

Ο Ολυμπιακός βρήκε δίχτυα τρεις φορές κόντρα στον Αστέρα, ωστόσο κανένα από αυτά δεν μέτρησε.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και σε μία αναμέτρηση που έχει... πολλά γκολ.

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να βρουν δίχτυα τρεις φορές, ωστόσο έπειτα κι από τον έλεγχο του VAR όλα ακυρώθηκαν.

Μόλις στο 6ο λεπτό, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ έκανε το 1-0 με τον Ναβάρο. Ο επιθετικός των γηπεδούχων βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση κι εκτέλεσε υποδειγματικά, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε, με τον ίδιο να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.

Στο 43ο λεπτό ο Ολυμπιακός σκόραρε και πάλι, όμως το 0-0 παρέμεινε. Ο Ναβάρο επιχείρησε το σουτ, το οποίο βρήκε στο χέρι του Ιμπόρα πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Sportal Sunday Live: Νίκη - θρίλερ με υπογραφή Ελ Κααμπί για τον Ολυμπιακό, η ανατροπή του ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο, ο Βόκολος και ο Τσιλούλης
SPORTAL ORIGINALS

17:40 - 25.02.2024

Η Sportal Sunday Live αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 2-1, μετέφερε όλο το ρεπορτάζ για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League, με live σχόλιο στο Παναθηναϊκός - Κηφισιά, το παρασκήνιο της επικείμενης μεταγραφής του Τσιλούλη και τη σκόνη που σήκωσε η αποκάλυψη Βόκολου μετά το Λαμία - ΑΕΚ 1-3. Βερβελές, Τσίλης, Τσαλγατίδης, Τσιμπίδας και Σαββόπουλος για το ρεπορτάζ του Big 5. Παρουσιάζουν οι Παύλος Κουστέρης και Γιώργος Περπερίδης.

Στο 75΄ ήρθε και το τρίτο ακυρωμένο γκολ! Ο Ελ Κααμπί πήρε το ριμπάουντ μέσα στην περιοχή και πέτυχε το γκολ, όμως ήταν εκτεθειμένος.