Πότε παίζει ο Ολυμπιακός με την Τσουκαρίτσκι

©Intime

Sportal newsroom 23:22 - 17.08.2023 / Ανανεώθηκε: 23:28 - 17.08.2023

Ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση με την ισοπαλία 1-1 απέναντι στη Γκενκ με το γκολ του Αλεξανδρόπουλου στο 95' και βρίσκεται στα playoffs του Europa League, όπου θα βρει τη Σερβική Τσουκαρίτσκι.

Ο Ολυμπιακός πήρε τη «χρυσή» ισοπαλία επί της Γκενκ με τη γκολάρα του Αλεξανδρόπουλου στο 95ο λεπτό και εκεί θα βρει την Τσουκαρίτσκι. Η ισοπαλία αρκούσε, καθώς στο πρώτο παιχνίδι οι «Ερυθρόλευκοι» είχαν κερδίσει με το γκολ του Φορτούνη στο 1ο λεπτό.

Την Πέμπτη στις 24 Αυγούστου στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», θα γίνει το πρώτο παιχνίδι.

Σε άλλο γήπεδο θα υποδεχτεί τον νικητή του Ολυμπιακός-Γκενκ η Τσουκαρίτσκι
EUROPA LEAGUE

17:45 - 11.08.2023

Το γήπεδο της Τσουκαρίτσκι δεν πληροί τις προϋποθέσεις της UEFA, με αποτέλεσμα να αναγκάζεται να μετακομίσει σε άλλη έδρα, για να φιλοξενήσει τον αντίπαλο που θα προκύψει ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Γκενκ για τα playoffs του Europa League.

Η ρεβάνς θα πραγματοποιηθεί στις 31 Αυγούστου στο «Dubosica Stadium», στη Ντουμπόσιτσα και όχι στο γήπεδο της Τσουκαρίτσκι. Αυτό γιατί η φυσική της έδρας δεν πληροί τις προϋποθέσεις της UEFA. Οι ώρες των αγώνων θα γίνουν πολύ σύντομα γνωστές από την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία.