Στο Καραϊσκάκης για το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Βόλο ο προπονητής της Μακάμπι Ρόμπι Κιν (gallery)

Ρόμπι Κιν

©intime

Δημήτρης Χούπης 22:51 - 03.03.2024 / Ανανεώθηκε: 22:51 - 03.03.2024

Ο προπονητής της Μακάμπι Τελ Αβίβ, Ρόμπι Κιν βρέθηκε στο Καραϊσκάκης για να παρακολουθήσει από κοντά το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Βόλο.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με άνεση με 3-0 του Βόλου για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Superleague. Ελ Κααμπί και Γιόβετιτς έβαλαν τα δύο γκολ των «ερυθρολεύκων», που με τη νίκη τους πλησίασαν στους τρεις από την κορυφή που πλέον είναι ο ΠΑΟΚ.

Το βλέμμα του ο Ολυμπιακός μετά το ματς με τον Βόλο, το στρέφει στο παιχνίδι με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Καραϊσκάκης την ερχόμενη Πέμπτη (7/3) για το πρώτο ματς της φάσης των «16 του Conference League. Με αφορμή αυτόν τον αγώνα ο τεχνικός των Ισραηλινών, Ρόμπι Κιν, βρέθηκε στο γήπεδο και πήρε μια πρώτη γεύση από το Γ. Καραϊσκάκης.

Τι σημαίνει η κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο και γιατί μπορεί ν' αναδείξει πρωταθλητή
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

21:41 - 03.03.2024

Η πρωτιά στην κανονική διάρκεια μπορεί να σημαίνει πολλά, μπορεί και τίποτα. Το πλεονέκτημα που δίνει η κορυφή στον ΠΑΟΚ στην κανονική διάρκεια κόντρα σε ΑΕΚ, Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό.

Ο Ιρλανδός βρισκόταν στις σουίτες του γηπέδου προκειμένου να παρακολουθήσει τον αγώνα με τον Βόλο και να κάνει τις σημειώσεις του ενόψει της αναμέτρησης της Πέμπτης. Μάλιστα ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής τραβούσε σε μερικά σημεία φωτογραφίες και βίντεο το γήπεδο, την εξέδρα και το παιχνίδι, ίσως για να κρατήσει κάποια στοιχεία που θα τα χρειαστεί για τον μεταξύ τους αγώνα.