Με πέναλτι του Σπόραρ 3-0 ο Παναθηναϊκός - Έμεινε με δέκα παίκτες ο Πανσερραϊκός (vid)

Sportal newsroom 20:32 - 29.10.2023 / Ανανεώθηκε: 20:42 - 29.10.2023

Ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων κόντρα στον Πανσερραϊκό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντράζ Σπόραρ.

Πέτυχε και τρίτο γκολ ο Παναθηναϊκός στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πανσερραϊκό στη Λεωφόρο!

Ο Αντράζ Σπόραρ κέρδισε πέναλτι, καθώς τον ανέτρεψε ο Μπέργκστρομ μέσα στην περιοχή, ο Σλοβένος επιθετικός ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Χοβάν για το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Μάλιστα, έπειτα από δύο λεπτά οι Σερραίοι έμειναν με δέκα παίκτες, διότι ο Ουεντραόγκο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Σπόραρ έξω από την περιοχή.

Δείτε το γκολ του Σπόραρ για το 3-0 του Παναθηναϊκού κόντρα στον Πανσερραϊκό: