Ρόστερ συνώνυμο του γκολ: Η εντυπωσιακή επιθετική παρουσία του ΠΑΟΚ έχει την εξήγηση της

ΠΑΟΚ - Λαμία

©intime

Μάνος Τσαλγατίδης 17:49 - 06.04.2024 / Ανανεώθηκε: 17:50 - 06.04.2024

Μόνο δύο ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ δεν έχουν βρει δίχτυα τη φετινή σεζόν!

O ΠΑΟΚ πάτησε ξανά κορυφή μετά τη νίκη επί της Λαμίας με 3-1, εκμεταλλευόμενος στο έπακρο την ήττα της ΑΕΚ στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Μπορεί ο Δικέφαλος βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Μαρτίνεθ, κατάφερε να το γυρίσει και να αποσπάσει τους τρεις πολυπόθητους βαθμούς.

Από το… κεφάλι του Γιάννη Μιχαηλίδη ξεκίνησε η ανατροπή των «ασπρόμαυρων», καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα Κοσέλεφ.

Αξίζει να σημειωθεί πάντως πως ο 24χρονος στόπερ πέτυχε το πρώτο του τέρμα την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο κι εντάχθηκε στην ξεχωριστή λίστα του Δικεφάλου.

Το εκτεταμένο ροτέισον, αλλά και το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ δεν βασίζεται απόλυτα στους επιθετικούς του, έχει δώσει την δυνατότητα σε όλους τους ποδοσφαιριστές να σκοράρουν την φετινή σεζόν.

Ειδικότερα, ο Μιχαηλίδης έγινε ο 22ος παίκτης την τρέχουσα χρονιά, που σκοράρει και πλέον απομένουν λίγοι παίκτες στο ρόστερ χωρίς κάποιο τέρμα.

Από τους βασικούς παίκτες του ροτέισον δεν έχει σκοράρει ο Γουίλιαμ Τροστ Έκονγκ και ο Γιόνι Ότο και φυσικά οι τρεις τερματοφύλακες του ρόστερ, Ντομινίκ Κοτάρσκι, Ζίβκο Ζίβκοβιτς και Χρήστος Ταλιχμανίδης.