Ο «καυτός» Πόνσε έφτασε τα έξι τέρματα στα τρία τελευταία ματς - Δύο γκολ σε ένα λεπτό η ΑΕΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (vids)

Πόνσε

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 18:18 - 04.02.2024 / Ανανεώθηκε: 18:21 - 04.02.2024

Η ΑΕΚ πήρε ισχυρό προβάδισμα νίκης απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, με τον... ασταμάτητο Πόνσε να βρίσκει για ακόμη ένα ματς δίχτυα.

Ο Πόνσε συνεχίζει ακάθεκτος!

Στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Αστέρα Τρίπολης στην Opap Arena για τη 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League, ο Αργεντίνος φορ «χτύπησε» ξανά.

Στο 26ο λεπτό κι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, ο Πόνσε πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στον Τζουκάνοβιτς και κατέληξε στα δίχτυα. Δευτερόλεπτα αργότερα, ο ίδιος εκμεταλλεύτηκε την καλοζυγισμένη σέντρα του Ελίασον και με μία άπιαστη κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0.

Με αυτό το τέρμα, ο 26χρονος έφτασε τα οκτώ τη φετινή σεζόν και τα έξι στα τρία τελευταία ματς της Ένωσης, μετά το χατ τρικ στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο και τα δύο γκολ με τον ΟΦΗ.

Ο Λιούμπισιτς έβαλε τον Αλμέιδα σε πειρασμό, αλλά...