Ο Ροντρίγκο δεν έδωσε το χέρι στον Αντσελότι και ο Ιταλός του τα... έψαλε (vid)

Κάρλο Αντσελότι & Ροντρίγκο/PrtScr

Κώστας Τόπας 11:38 - 20.01.2023 / Ανανεώθηκε: 09:55 - 21.01.2023

Εξαλλος ήταν ο Ροντρίγκο όταν ο Κάρλο Αντσελότι τον απέσυρε στον πάγκο στον αγώνα με την Βιγιαρεάλ.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 στην έδρα της Βιγιαρεάλ, αλλά με ηγέτη τον Ντάνι Θεμπάγιος και τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε τεράστια πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου (3-2).

Από το 56' ο Κάρλο Αντσελότι ξεκίνησε τις αλλαγές, οι οποίες έφεραν την ανατροπή και την πρόκριση στους «8» του Copa del Rey. Εκείνο το λεπτό, ο Ιταλός τεχνικός πέρασε εκτός γηπέδου τον Ροντρίγκο, ο οποίος εν συνεχεία τα έβαλε με τον προπονητή του και δεν θέλησε να του δώσει το χέρι.

Αμέσως, η κάμερα έπιασε τον Αντσελότι να κάνει παρατηρήσεις, σε έντονο ύφος, στον Βραζιλιάνο μεσοεπιθετικό των Μαδριλένων.

«Τι συνέβη με τον Ροντρίγκο; Του είπα να μη ξεχνάει να χαιρετάει όταν γίνεται αλλαγή. Δεν συνέβη κάτι. Η αλλαγή του Ροντρίγκο ήταν επειδή ήταν λίγο κουρασμένος και προτίμησα να μην το ρισκάρω», ανέφερε χαρακτηριστικά ο «Καρλέτο» στη συνέντευξη Τύπου.