Ισοπαλία στο Ολίμπικο ανάμεσα σε Ρόμα και Γιουβέντους - Κίνδυνος να μείνουν εκτός Champions League για τους «τζιαλορόσι»

©Photo by Paolo Bruno/Getty Images

Δημήτρης Χούπης 23:42 - 05.05.2024 / Ανανεώθηκε: 03:34 - 19.05.2024

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στο Ολίμπικο ανάμεσα σε Ρόμα και Γιουβέντους, ένα αποτέλεσμα που δεν ευνοεί τους «τζιαλορόσι».

Ρόμα και Γιουβέντους έμειναν στο 1-1 στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστική της Serie A. Αυτό το αποτέλεσμα δεν ευνόησε την ομάδα του Ντανιέλε Ντε Ρόσι, αφού έχει μόλις τρεις βαθμούς διαφορά από την Αταλάντα η οποία έχει δύο αγωνιστικές λιγότερες.

Η ομάδα της Ρώμης μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και 11ο μόλις λεπτά έχασε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Κρίστενσεν, ο οποίος σημάδεψε με το κεφάλι του, το οριζόντιο δοκάρι. Τέσσερα λεπτά μετά οι «τζιαλορόσι» άνοιξαν το σκορ με τον Λουκάκου, ο οποίος λίγο μετά είχε μια μεγάλη ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματα για τη Ρόμα.

Δικαίωση για τον Κριστιάνο Ρονάλντο: Η Γιουβέντους θα πρέπει να του δώσει σχεδόν 10 εκατ. ευρώ
SERIE A

22:19 - 17.04.2024

Με νικητή τον Κριστιάνο Ρονάλντο ολοκληρώθηκε η δικαστική διαμάχη ανάμεσα στον Πορτογάλο και τη Γιουβέντους. Κάπως έτσι, ο Ιταλικός σύλλογος καλείται να δώσει στον ποδοσφαιριστή ένα ποσό κοντά στα 10 εκατ. ευρώ.

Στο 31ο λεπτό η ομάδα από το Τορίνο βρήκε απάντηση στο γκολ του Λουκάκου, με την κεφαλιά του Μπρέμερ, μετά από σέντρα του Κιέζα.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, η «μεγάλη κυρία» είχε μια μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-1, αλλά το σουτ του Κιέζα κατέληξε στο δοκάρι. Μέχρι το 70' η Γιουβέντους είχε το πάνω χέρι, αλλά από εκεί και έπειτα η ομάδα της ιταλικής πρωτεύουσας ισορρόπησε το παιχνίδι. Ωστόσο καμία δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της νίκης και ο αγώνας έληξε ισόπαλος.