Απίστευτο: Ο Σαλάχ έχασε την ευκαιρία της χρονιάς (vid)

Μοχάμεντ Σαλάχ

©Photo by Fareed Kotb/Getty Images/ideal Images

Άγγελος Φραγκισκάτος 08:36 - 15.06.2023 / Ανανεώθηκε: 08:39 - 15.06.2023

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ έχασε την ευκαιρία της χρονιάς στο παιχνίδι της εθνικής Αιγύπτου με τη Γουινέα.

Έχασε την ευκαιρία της χρονιάς ο Μοχάμεντ Σαλάχ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού της εθνικής Αιγύπτου με τη Γουινέα, για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Και όμως αυτά συμβάινουν και σε ποδοσφαιριστές μεγάλου επιπέδου με το γεγονός να χάνουν τεράστιες ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό του αγώνα, ο πάικτης της Λίβερπουλ βρέθηκε με κενό τέρμα, έπειτα από την ασταθή επέμβαση του τερματοφύλακα της Γουινέας. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να στείλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια με άτσαλο τελείωμα.

Το παρασκήνιο της εξαγοράς της Κόρτραϊκ από τον Καμίνσκι και η ανοικτή υπόθεση με τον Παναιτωλικό
REST OF THE WORLD

08:29 - 15.06.2023

Η Κόρτραϊκ ανακοίνωσε την αλλαγή ιδιοκτησιακού καθεστώτος, με τον Μάτσιεκ Καμίνσκι να εξαγοράζει τον σύλλογο από τον Βίνσεντ Ταν και το Sportal ρίχνει φως γύρω από το παρασκήνιο της εξαγοράς. Τι γίνεται με τον Παναιτωλικό.

Ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα μετά από τη χαμένη ευκαιρία του Σαλάχ, ο ίδιος έδωσε την ασίστ στον Τρεζεκέ για να βάλει σε θέση οδηγού την ομάδα του, όπου τελικά και επιβλήθηκε με 2-1.