Η Ρόμα της... ανατροπής «λύγισε» τη Σασουόλο κι επέστρεψε στις νίκες

Σασουόλο - Ρόμα

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 20:56 - 03.12.2023 / Ανανεώθηκε: 21:01 - 03.12.2023

Η Ρόμα εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή και με ανατροπή πανηγύρισε το τρίποντο κόντρα στη Σασουόλο (1-2).

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρόμα με σπουδαία ανατροπή!

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Σασουόλο στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Serie A και πήρε τη νίκη με 2-1.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 25ο λεπτό η πίεσή τους απέδωσε... καρπούς. Ο Ματέους Ενρίκε πέτυχε ένα από τα πιο εύκολα γκολ της καριέρας του και διαμόρφωσε το 1-0.

Στη συνέχεια η Ρόμα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησε να αντιδράσει άμεσα. Στο 62ο λεπτό, το «έργο» της έγινε ακόμη πιο εύκολο, μετά την αποβολή του Μπόλοκα.

Οι «Τζαλορόσι» εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή και στο τέλος έφεραν τα πάνω-κάτω.

Αρχικά στο 76΄ ο Ντιμπάλα διαμόρφωσε το 1-1 με εκτέλεση πέναλτι κι έξι λεπτά αργότερα, ο Κρίστενσεν στάθηκε τυχερός, καθώς το σουτ του κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 1-2.