Χαμός στο «Σάντσεθ Πιθχουάν»: Διαιτητής και VAR αρνήθηκαν καθαρό πέναλτι στη Σεβίλλη! (vid)

©glomex

Κώστας Τσιακλής 23:17 - 18.05.2023 / Ανανεώθηκε: 23:26 - 18.05.2023

Η Σεβίλλη ζήτησε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου σε σκληρό μαρκάρισμα του Χουάν Κουαδράδο πάνω στον Όλιβερ Τόρες, όμως διαιτητής και VAR της το αρνήθηκαν.

Η Σεβίλλη υποδέχεται τη Γιουβέντους στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» στον επαναληπτικό του 1-1 του πρώτου αγώνα στο Τορίνο για τα ημιτελικά του Europa League. Με το σκορ στο 0-0, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι όμως ο διαιτητής και το VAR είχαν αντίθετη άποψη.

Συγκεκριμένα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Όλιβερ Τόρες πήρε τη μπάλα στο όριο της μεγάλης περιοχής και ο Χουάν Κουαδράδο φάνηκε να τον ανατρέπει. Ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι και στη συνέχεια το VAR εκτίμησε πιθανότατα πως η επαφή που έγινε ήταν εκτός περιοχής.