Super League 2: Βαριά ήττα της ΑΕΚ Β' στην Πάτρα από τη Παναχαϊκή (4-0)

Παναχαϊκή / ©intime

Sportal newsroom 16:49 - 21.01.2023 / Ανανεώθηκε: 17:07 - 21.01.2023

Η ΑΕΚ Β' γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 στην Πάτρα από τη Παναχαϊκή για τη 12η αγωνιστική της Super League 2.

Τέσσερα γκολ δέχτηκε η ΑΕΚ Β' από τη Παναχαϊκή στην Πάτρα. Η Παναχαϊκή αντίθετα συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις, καθώς με τη νίκη αυτή έφτασε την Κηφισιά στην κορυφή με 24 βαθμούς.

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Τσακμάκης στο 24' και στις καθυστερήσεις (45+2) του πρώτου ημιχρόνου ο Κωνσταντακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Πάτρας σκόραρε το τρίτο της τέρμα με τον Μπουρλάκη. Το τελικό 4-0 το έκανε ο Αλεξόπουλος στο 78'.

Το σύνθημα που φώναζαν οι οπαδοί της ΑΕΚ για να «πικάρουν» τον Ολυμπιακό Β στη φάση του πέναλτι
SUPER LEAGUE 2

17:19 - 13.01.2023

Διάθεση για χιούμορ είχαν οι οπαδοί της ΑΕΚ που βρέθηκαν στο «Σεραφίδειο» για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση της δεύτερης ομάδας κόντρα σε αυτή του Ολυμπιακού.

Η Καλαμάτα ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Προοδευτική και έχασε και άλλο έδαφος για τη κορυφή. Το σκορ το άνοιξε η ομάδα του Κορυδαλλού στο 4' με τον Παυλίδη, αλλά εννέα λεπτά μετά ο Αρναρέλης ισοφάρισε για τη Καλαμάτα. Με την ισοπαλία αυτή η ομάδα της Μεσσηνίας βρίσκεται στην έκτη θέση με 18 βαθμούς, έξι πίσω από τη Κηφισία και τη Παναχαϊκή που είναι στις πρώτες δύο. Αντίθετα η Προοδευτική είναι στην ενδέκατη θέση με δέκα βαθμούς.