Τα highlights του Παναθηναϊκός - ΟΦΗ

Sportal newsroom 00:00 - 29.12.2022 / Ανανεώθηκε: 00:03 - 29.12.2022

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε κόντρα στον ΟΦΗ και σώθηκε στο... παρά πέντε από ήττα (1-1), χάρη στο γκολ του Ιωαννίδη.

Ο Παναθηναϊκός για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εμφανίστηκε κατώτερος των προσδοκιών, με το «τριφύλλι» να φέρνει ισοπαλία στην έδρα του κόντρα στον ΟΦΗ, σε ένα αρκετά επεισοδιακό ματς.

Ο Ιωαννίδης διατήρησε το αήττητο και έσωσε τον Παναθηναϊκό από κάζο με τον ΟΦΗ
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

23:39 - 28.12.2022

Ο ΟΦΗ των δέκα παικτών από την αποβολή του Γιόχου κρατούσε τη νίκη μέσα στη Λεωφόρο με το γκολ του Λάρσον, όμως ο Ιωαννίδης σκόραρε στις καθυστερήσεις και γλύτωσε το Τριφύλλι από την ήττα. Στο +4 πλέον η διαφορά από την 2η ΑΕΚ.

Οι «πράσινοι» δέχτηκαν γκολ στο 58ο λεπτό από τους φιλοξενούμενους, με τους δεύτερους μάλιστα να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο. Ωστόσο, ο Φώτης Ιωαννίδης κατάφερε στις καθυστερήσεις να σώσει την ομάδα του από τεράστια «γκέλα», ισοφαρίζοντας το παιχνίδι λίγο πριν το τελικό σφύριγμα.