Απίθανο: Ο Τάουνσεντ έστειλε την μπάλα σε τρύπα στην οροφή της κερκίδας (vid)

©printscreen

Άγγελος Φραγκισκάτος 18:28 - 23.12.2023 / Ανανεώθηκε: 18:33 - 23.12.2023

Ο Άντρος Τάουνσεντ έκανε ένα πολύ άστοχο σουτ στην αναμέτρηση της Λούτον με τη Νιούκαστλ, με αποτέλεσμα η μπάλα να πετύχει τρύπα στην οροφή της κερκίδας του γηπέδου.

Ένα αστείο αλλά και περίεργο σκηνικό έλαβε χώρα στην αναμέτρηση της Λούτον με τη Νιούκαστλ, για τη 18η αγωνιστική της Premier League.

Συγκεκριμένα στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ο 32χρονος, Άντρος Τάουνσεντ έπιασε ένα πολύ άστοχο σουτ έξω από την περιοχή των «καρακάξων», με την μπάλα ωστόσο να καταλήγει στην οροφή της κερκίδας του Kenilworth Road.

Μάλιστα 15 λεπτά μετά, ο Τάουνσεντ κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του με ένα σουτ που μπήκε, αυτή τη φορά, στα αντίπαλα δίχτυα.

«Σφυροκόπησε» τη Γιουνάιτεντ και έκανε... άλμα Ευρώπης η Γουέστ Χαμ
PREMIER LEAGUE

16:26 - 23.12.2023

Η Γουέστ Χαμ, πατώντας γκάζι στο πιο κρίσιμο χρονικό σημείο, πανηγύρισε μια πολύ σημαντική νίκη με 2-0 απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία για ένα ακόμη φετινό παιχνίδι, εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων. Βασικός και πολύ σταθερός, ο Κωνταντίνος Μαυροπάνος.