«Οδοστρωτήρας» η Μάντσεστερ Σίτι... πάτησε τη Λούτον, πήρε το «δώρο» η Νότιγχαμ Φόρεστ
PREMIER LEAGUE

2024-04-13T15:57:50+00:00

Σε... περίπατο μετέτρεψε το παιχνίδι με τη Λούτον η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε με 5-1 στο «Ετιχάντ». Μετά την ήττα της πρώτης, η Νότιγχαμ Φόρεστ βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη, μετά το 2-2 κόντρα στη Γουλβς.

Δεν έπεισε αλλά νίκησε και ανέβηκε στην κορυφή η Άρσεναλ - «Λευκή» ισοπαλία στο Λονδίνο ανάμεσα σε Μπρέντφορντ και Μπράιτον

2024-04-03T20:27:12+00:00

Η Άρσεναλ μπορεί να μην έπεισε αλλά νίκησε με 2-0 τη Λούτον και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι στο Λονδίνο ανάμεσα στην Μπρέντφορντ και την Μπράιτον, με τις «μέλισσες» να βρίσκονται κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Νέα «βόμβα» στην Premier League: Αφαίρεση 4 βαθμών στην Νότιγχαμ - Πως διαμορφώνεται η βαθμολογία

2024-03-18T14:44:01+00:00

Η Premier League τιμώρησε με αφαίρεση τεσσάρων βαθμών τη Νότιγχαμ Φόρεστ για οικονομικές παραβιάσεις με αποτέλεσμα η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη να πέσει στην 18η θέση και να τη ξεπερνάει η Λούτον. Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία.

«Επτάψυχη» Μπόρνμουθ, έχανε με τρία γκολ στο ημίχρονο και όμως πήρε επίκη νίκη απέναντι στη Λούτον

2024-03-13T21:35:42+00:00

Η Μπόρνμουθ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 στο ημίχρονο από τη Λούτον, όμως επέστρεψε από την «κόλαση» και έκανε ολική ανατροπή, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 4-3.

One man show από Χάαλαντ με πέντε γκολ και συντριβή της Λούτον από τη Σίτι - Ο Ντουμπράβκα χάρισε την πρόκριση στη Νιούκαστλ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

2024-02-27T22:45:00+00:00

Με πρωταγωνιστές τους Χάαλαντ-Ντε Μπρόινε, η Μάντσεστερ Σίτι διέλυσε την Λούτον με 6-2 και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας. Με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακά της, Μάρτιν Ντουμπράβκα που απέκρουσε το πέναλτι του Χάιαμ η Νιούκαστλ προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης μετά το 1-1 σε 90λεπτο και παράταση.