Τερίμ: «Οι διαιτητές δεν μας επέτρεψαν να παίξουμε, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι»

Άγγελος Φραγκισκάτος 21:53 - 03.03.2024 / Ανανεώθηκε: 21:57 - 03.03.2024

Αναλυτικά όσα είπε ο Φατίχ Τερίμ, μετά την ισοπαλία του Παναθηναϊκού επί του ΟΦΗ με 2-2.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε δύο φορές, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε ισάριθμες με το τελικό 2-2 να «σφραγίζει» τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο «Θ. Βαρδινογιάννης» στην 26η και τελευταία αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, ο Φατίχ Τερίμ εξέφρασε τα παράπονά του για την διαιτησία, ενώ τόνισε πως υπήρχαν πολλές καθυστερήσεις στο παιχνίδι.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Δημιουργήσαμε πολλές τελικές. Δεν έχω μιλήσει ποτέ μέχρι σήμερα για τους διαιτητές. Δεν μας επέτρεψαν να παίξουμε το παιχνίδι μας. Εμείς θέλουμε να παίζουμε.

Θέλω να μάθω πόσες φορές έχει σταματήσει το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος. Δεν ξέρω τι να πω. Πολλές καθυστερήσεις σήμερα στο παιχνίδι.

Στο πέναλτι, με τους τραυματισμούς και γενικά μέσα στο ματς. Δεν ξέρω τι να πω γι' αυτό. Εμείς θέλουμε να παίζουμε, άμα δεν επιτρέπεται να παίζουμε, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι».