Το θέαμα άφησε πίσω την τιμωρία της Γιουβέντους, 3-3 με την Αταλάντα (vid)

Αταλάντα - Γιουβέντους / DeFodi Images via Getty Images

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:59 - 22.01.2023 / Ανανεώθηκε: 23:59 - 22.01.2023

Γιουβέντους και Αταλάντα έμειναν στο 3-3 σε ένα απίθανο παιχνίδι, το οποίο ήταν και το πρώτο της «Μεγάλης Κυρίας» μετά την βαριά τιμωρία με -15.

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι η Γιουβέντους έμεινε στο 3-3 με την Αταλάντα, για την 19η αγωνιστική της Serie A, αφήνοντας πίσω τη βαριά τιμωρία της και επιστρέφοντας στο θέαμα.

Η φιλοξενούμενη πήρε νωρίς το προβάδισμα στο σκορ, με το γκολ του Λούκμαν στο 4ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς «τούμπα» μέσα σε εννέα λεπτά, χάρη αφενός του Ντι Μαρία στο 25' και του Μίλικ 1 στο 34'.

Η Αταλάντα ωστόσο πήρε ξανά... κεφάλι στο δεύτερο ημίχρονο, μετά τα τέρματα που σκόραραν οι Μέλε στο 46' και Λούκμαν στο 53'. Το τελικό 3-3 έφερε ο Ντανίλο με ένα φάουλ-κεραυνό εκτός περιοχής, στο 65ο λεπτό του αγώνα.