Τζόλης «on fire»: Σκόραρε δύο γκολ σε επτά λεπτά κόντρα στο Αννόβερο (vid)

Χρήστος Τζόλης

PrtScr

Κώστας Τόπας 15:40 - 02.03.2024

Ο Χρήστος Τζόλης συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις του στη Γερμανία, καθώς αυτή τη φορά κατάφερε να βρει δίχτυα δύο φορές στον αγώνα κόντρα στο Αννόβερο.

Τις εντυπωσιακές εμφανίσεις συνεχίζει στα γερμανικά γήπεδα ο Χρήστος Τζόλης, καθώς αυτή τη φορά ο 22χρονος Έλληνας διεθνής επιθετικός κατάφερε να βρει γι' ακόμη μία φορά δίχτυα. Και μάλιστα δις!

Συγκεκριμένα, στον αγώνα της Φορτούνα Σιτάρντ απέναντι στο Αννόβερο, ο άλλοτε επιθετικός του ΠΑΟΚ σκόραρε με μια εκπληκτική λόμπα στο 11ο λεπτό και επτά λεπτά μετά βρήκε δίχτυα, με πλασέ μέσα από την περιοχή, κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του.

Με αυτά τα δύο τέρματα ο Τζόλης έφτασε τα 15 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ έχει μοιράσει και πέντε ασίστ. Κάπως έτσι ο 22χρονος επιθετικός βρίσκεται στη πρώτη θέση της λίστας των σκόρερ.