Τραυματιοφορείς πέταξαν σαν «σακί» παίκτη, επειδή έκανε καθυστερήσεις σ' επικό ματς στη Γουατεμάλα! (vid)

Sportal newsroom 08:43 - 29.05.2023 / Ανανεώθηκε: 08:45 - 29.05.2023

Στη Γουατεμάλα έγινε viral η εικόνα με τους τραυματιοφορείς στο γήπεδο της Ζακάπα να μεταφέρουν παίκτη της Σαν Πέδρο εκτός αγωνιστικού χώρου και να τον πετάνε εκτός αγωνιστικού χώρου.

Στη Γουατεμάλα έγινε ένα επικό παιχνίδι.

Σε ματς για την άνοδο η Ζακάπα, η οποία είχε ηττηθεί 4-0 εκτός έδρας από τη Σαν Πέντρο επικράτησε 5-1 στο γήπεδό της, το ματς τελικά οδηγήθηκε στα πέναλτι κι εκεί η Ζακάπα νίκησε 5-4 και πανηγύρισε την άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

Το δραματικό παιχνίδι, ωστόσο, σημαδεύτηκε από το εξής παράδοξο γεγονός. Παίκτης της Σαν Πέντρο τραυματίστηκε και μπήκαν στο γήπεδο τραυματιοφορείς για να τον μεταφέρουν εκτός αγωνιστικού χώρου. Φυσικά ήταν υποστηρικτές των γηπεδούχων κι έκριναν ότι έκανε καθυστερήσεις. Έτσι, αφού τον έβαλαν στο φορείο, μόλις πλησίασαν τη γραμμή του πλαγίου στην κυριολεξία τον πέταξαν σαν «σακί».

Το Μεξικό στα βήματα του Super Bowl: Οπαδός γίνεται viral σε σόου ημιχρόνου της Τίγκρες με την ξεκαρδιστική του προσπάθεια (vid)
REST OF THE WORLD

11:22 - 28.05.2023

H Τίγκρες από το Μεξικό κάνει θραύση στο Twitter μετά από ένα βίντεο που δείχνει έναν φίλαθλο να ζει την καλύτερη στιγμή της ζωής του, κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου στον αγώνα με την Τσίβας.

Ο παίκτης της Σαν Πέντρο, ωστόσο, αντιλήφθηκε την πρόθεση, προσγειώθηκε στα πόδια του και στη συνέχεια ξάπλωσε εκτός γραμμής, ενώ οι οπαδοί της Ζακάπα του πετούσαν αντικείμενα.