Χαμένος ο πρώτος τίτλος που διεκδίκησε ο Κριστιάνο με την Αλ Νασρ (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο / Photo by Khalid Alhaj/MB Media/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 22:17 - 26.01.2023 / Ανανεώθηκε: 23:35 - 26.01.2023

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο ηττήθηκε με 3-1 από την Αλ-Ιτιχάντ και έμεινε εκτός τελικού στο Super Cup της Σαουδικής Αραβίας. Αγωνίστηκε για 90 λεπτά ο Πορτογάλος σούπερ σταρ.

Έμεινε με την όρεξη ο Κριστιάνο! Ο Ρονάλντο ήθελε να σηκώσει γρήγορα την πρώτη του κούπα με την Αλ Νασρ, όμως αυτό δεν θα γίνει, αφού η ομάδα του ηττήθηκε με 3-1 από την Αλ Ιτιχάντ και έμεινε εκτός τελικού στο Super Cup της Σαουδικής Αραβίας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ο Ρομαρίνιο, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 15' και στο 43' «σέρβιρε» στον Χαμνταλά για το 2-0 των γηπεδούχων, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 67' ο Ταλίσκα έβαλε ξανά στο παιχνίδι την Αλ Νασρ, μειώνοντας σε 2-1, αλλά η ομάδα του Ρονάλντο παρότι πίεσε αρκετά δεν βρήκε ποτέ το γκολ της ισοφάρισης. Αντιθέτως, δέχτηκε και τρίτο, με τον Σανκετί να βρίσκει δίχτυα στο 90+4' και να διαμορφώνει το τελικό 3-1.