Υπόθεση ενός ημιχρόνου για την Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Ρεάλ Βαγιαδολίδ (3-0)

Παίκτες Ατλέτικο Μαδρίτης

/ Photo by Denis Doyle/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 21:40 - 21.01.2023 / Ανανεώθηκε: 12:01 - 24.01.2023

Η Ατλέτικο Μαδρίτης σκόραρε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και κέρδισε τη Ρεάλ Βαγιαδολίδ, ανεβαίνοντας στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν ο αγώνας για την Ατλέτικο απέναντι στη Ρεάλ Βαγιαδολίδ. Οι «ροχιμπλάνκος» έβαλαν τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και κέρδισαν άνετα την Βαγιαδολίδ, έχοντας πρωταγωνιστή τον Αντουάν Γκριεζμάν.

Το πρώτο γκολ για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε το έβαλε ο Αλβάρο Μοράτα στο 18' μετά από ασίστ του Γκριεζμάν. Ο Γάλλος επιθετικός πέντε λεπτά μετά σκόραρε για το 2-0 και στο 28' ο Ερμόσο διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οι «ροχιμπλάνκος» με τη νίκη ανέβηκαν στη τέταρτη θέση με 31 βαθμούς. Αντίθετα η Ρεάλ Βαγιαδολίδ έχει ακόμα μπελάδες, καθώς είναι στη 17η θέση με 17 βαθμούς, έναν πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.